Infolinka telefon Vodní zdroje +420 266 779 114
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > USOR

USORUSOR - Ultrasonic well rehabilitation and water treatment

Trvání projektu: 1.7.2021 – 31.12.2023

Hlavním cílem projektu je vývoj zařízení pro mechanickou regeneraci vodárenských jímacích vrtů, založeném na principu emise ultrazvukové vlny. Technologie bude aplikována v rámci odlišných principů mechanismu generování ultrazvukových vln a v různých aplikacích.

Projekt uplatňuje expertní znalosti partnerů na bilaterální úrovni v oboru realizace, testování a regenerace vodárenských jímacích vrtů (VODNÍ ZDROJE, a.s.), generování ultrazvuku a aplikace jeho mechanického účinku (SONIC TECHNOLOGIES, GmbH.) a vědeckých znalostí na poli hydrologie a hydrauliky podzemní vody, zároveň v oblasti spolupráce s konečnými uživateli (METCENAS, o.p.s.) V rámci projektu je zkoumán disruptivní účinek ultrazvukové vlny na minerální inkrusty a bakteriální povlaky (biofilmy) v prostředí výstroje a obsypu vodárenských jímacích vrtů, v další fázi rovněž potenciál pro rozrušení velkých molekul při specifické úpravě surové a odpadní vody (farmakologické znečištění, hormony…apod.).

Specifickým cílem projektu je aplikovaný výzkum regenerace vodárenských jímacích vrtů pomocí mechanického účinku ultrazvuku, a to v otázce technického vybavení i metodiky provedení.

Výsledkem projektu budou funkční regenerační sestavy, použitelné v provozních podmínkách, metodika regenerace vodárenských jímacích vrtů ultrazvukem a výsledky testů ve smyslu účinku na různé konstrukce, použité materiály, provozní, hydraulické a hydrogeologické podmínky.

tit2.jpg

2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

MO4_ultra_9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Více o projektu:

https://www.vodnizdroje.cz/usor

 

 


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.