Infolinka telefon Vodní zdroje +420 266 779 114
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Vrtané studny > Průzkumné vrty

Průzkumné vrty

Cílem těchto vrtů je prozkoumat geologickou stavbu daného místa pro řadu účelů. Mezi nejčastější průzkumné vrty patří:

  • Vrty hydrogeologické, jejichž cílem je ověřit údaje o podzemní vodě většinou se záměrem jejího budoucího jímání v místech, kde hydrogeologické poměry nejsou dostatečně prozkoumány.
  • Vrty inženýrsko-geologické, jejichž cílem je většinou ověřit základové poměry staveb.
  • Vrty ložiskové, jejichž cílem je zpravidla ověření zásob konkrétní nerostné suroviny, dnes většinou písků, těsnicích jílů nebo zemin do hrází a násypů.
  • Vrty monitorovací,  které slouží pro krátkodobé ověřování stavů hladiny podzemní vody a její jakosti především pod objekty možného znečištění, v místech havárií apod.

Maloprůměrové vrty jsou prováděné zpravidla jádrovou technologií vrtání s plným výnosem vzorků zemin a hornin, často nevystrojené a tudíž levné. Výjimkou jsou vrty hydrogeologické, které jsou konstruovány tak, aby v případě příznivých výsledků průzkumu mohly soužit jako jímací objekty.

Z právního hlediska se na vrty vztahují geologické předpisy, u vrtů nad 30 m i báňské předpisy a může je realizovat pouze firma s oprávněním projektovat, provádět a vyhodnocovat geologické práce, případně projektovat práce prováděné hornickým způsobem. Obě oprávnění naše firma má.

Proč nám svěřit průzkumný vrt?

  • Máme nejmodernější vybavení. Průzkumné vrty provádíme technologií wire line (jádrové vrtání diamantem). Touto metodou se dostaneme do hloubky několik set metrů, je tedy velmi efektivní, ale zároveň šetrná a nepoškodí okolní povrch.
  • Podívejte se na dalších 8 důvodů, proč si geologický vrt objednat právě u nás.

 

POPTAT PRŮZKUMNÝ VRT

 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.