Infolinka telefon Vodní zdroje +420 266 779 114
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > stará struktura - NEMAZAT!! > Výzkum > Aerátor

Výzkum a vývoj aerátoru vody pro komunální úpravny vody a sanace vody

Poskytovatel : ČR Ministerstvo průmyslu a obchodu
   
Příjemce : VODNÍ ZDROJE, a.s
   
Partneři : České centrum pro vědu a společnost (CCSS)
   
Řešitel projektu : Ing. Zdeněk Formánek
   
Období řešení projektu :  
   

PROJEKTOVÝ ZÁMĚR:
Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. je tradičním výrobcem aerátorů pro úpravu a čištění kontaminované vody. V letech 2011-2013 realizovala projekt výzkumu a vývoje, který navazuje na tato zařízení, avšak přináší nové poznatky do samotného procesu návrhu, provedení a řízení tohoto systému. Na konci tohoto projektu je produkt aerátoru, který zohledňuje parametry získaných dat a požadavky technologie výroby a instalace s ohledem na investiční náklady, čas a složitost instalace.
Cílem tohoto projektu byl tedy vznik standardizovaného zařízení s možností modulárního uspořádání. Přidanou hodnotou modularity je i možnost kombinace obou systémů aerace, kdy lze dosáhnout principu stripovací věže vertikálním uspořádáním aeračních modulů. Konkrétnější typový výrobek je zároveň projekčně „uchopitelnější“, snáze vejde ve známost mezi projektanty stavebních celků, a rozšíří se okruh jeho odběratelů. Součástí řešení byl i vývoj systému řízení a regulace aerační jednotky.
Součástí projektu bylo také vytvoření návrhového software umožňujícího zadání vstupních a požadovaných výstupních parametrů v návaznosti na zajištěné, nebo naměřené údaje. Smyslem tohoto návrhového software je přehledný, variantní návrh aerace v různých konfiguracích pro jejich porovnání co do účinnosti, investiční a/nebo provozní náročnosti.  Systém výpočtu v sobě obsahuje jak parametry účinnosti úpravy vody zjištěné a vyhodnocené v rámci tohoto projektu, tak obecné hydraulické a chemicko-fyzikální zásady návrhu.
Výstupem projektu je nové zařízení aerace s plnou podporou jejího návrhu, poloprovozních zkoušek a kontinuálního systému řízení. Dalším výstupem je ochrana duševního vlastnictví výstupu výzkumu a vývoje v podobě užitného a průmyslového vzoru (ochrana tvaru a způsobu zapojování).

       
       
       

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.