Infolinka telefon Vodní zdroje +420 266 779 114
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > stará struktura - NEMAZAT!! > Výzkum > eGMS

eGMS

Vývoj modulového systému pro tvorbu aplikací využitelných v oblasti integrovaného vodního hospodářství v rámci ochrany před povodněmi, zavedení národní/mezinárodní databáze eGMS (eGMS)

Poskytovatel: MŠMT ČR, Program EUREKA
   
Příjemce: VODNÍ ZDROJE, a.s
   
Partneři:     Trinity College Dublin – Irsko
  GEOKO d.o.o. – Slovinsko
   
Řešitel projektu: RNDr. Zuzana Boukalová
   
Období řešení projektu:  květen 2009 – prosinec 2011

Krátký popis projektového záměru:
Smyslem projektu eGMS bylo uskutečnění návazného výzkumu projektu GEMSTONE (ukončeného v prosinci 2008) a doplnit vyvinutý Geofyzikální Monitorovací Systém o inovativní modulový systém. Tento systém poslouží pro zpracování a interpretaci dat získaných při využívání GMS, především však jeho první základní části – Rychlého monitorovacího měření a napomůže tak konečnému uživateli (správci hrází, TBD, region, město) při získání kvalitní informace týkající se rizika vyplývajícího z nehomogenity a nestability protipovodňových hrází a zvážení dalšího postupu při sledování tvarových změn anomálií opakovaných měření, které reprezentují v čase nestabilní úseky hrází a zahájení oprav případně rekonstrukcí vodohospodářských těles apod. V případě konečných uživatelů z oblasti pojišťovacích společností pak vyvinutý software umožnuje zvážit skutečné riziko povodňového nebezpečí za daných podmínek a vývoj tohoto rizika v čase. Modulový systém byl vyvinut pro aplikaci v rámci států celé EU (tedy pro liniové protipovodňové hráze všech evropských povodí i pro vybrané přímořské hráze, kde je možno GMS aplikovat). Pilotní modulový systém byl doplněn databází eGMS, využitelnou v národním (v rámci zúčastněných států) i mezinárodním měřítku.

Měření metodou dipólového elektromagnetického profilování (DEMP) Výsledek měření metodou DEMP
   
Detailní měření metodou multielektrodové elektrické tomografie Srovnání výsledků DEMP a ME-ET

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.