Infolinka telefon Vodní zdroje +420 266 779 114
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > stará struktura - NEMAZAT!! > O nás > Profil

Profil společnosti

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. je přímým nástupcem a pokračovatelem státního podniku Vodní zdroje Praha, který byl založen v roce 1957. Po roce 1990 byl státní podnik na základě rozhodnutí o privatizaci transformován na soukromou akciovou společnost. Stručnou historii společnosti naleznete zde.

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. plně a úspěšně navazuje na činnost s.p. Vodní zdroje Praha, jak v rozsahu nabízených prací a služeb, tak v jejich kvalitě. Na dlouholetou historii navazuje i činnost a rozvoj společnosti v posledních 20 letech a VODNÍ ZDROJE, a.s. lze řadit mezi moderní, stabilní a renomované firmy v oboru ochrany životního prostředí, realizace vrtných prací a vodárenství.

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. sídlí v Praze na Smíchově. Technické a technologické zázemí je umístěno v areálu v Tuchlovicích u Kladna. Realizaci prací v regionu jižní Moravy zajišťuje pracoviště společnosti v Hodoníně. Veškeré nabízené práce zajišťujeme na celém území České republiky.

V zahraničí působí společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. především v regionu střední a jižní Evropy a dále ve východní Asii. Zahraniční aktivity firmy lze dokladovat na zakázkách realizovaných na Slovensku, v Libyi, Alžírsku, Španělsku, Maďarsku, Polsku, Spolkové republice Německo, Švédsku, Slovensku a v současné době především v Černé Hoře, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Mongolsku a na Filipínách. Aktuálně má společnost VODNNÍ ZDROJE, a.s. organizační složku v Černé Hoře a dceřinou firmu v Mongolsku.

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. zaměstnává aktuálně více než 70 pracovníků s potřebným převážně vysokoškolským vzděláním a dlouholetými zkušenostmi v jednotlivých oborech. Zaměstnanci společnosti mají potřebná odborná oprávnění vydaná Ministerstvem životního prostředí v oborech hydrogeologie, inženýrské geologie,  geologické práce – sanace a geofyzika,  oprávnění vydávaná Báňským úřadem pro činnosti realizované hornickým způsobem a řadu certifikací vydávaných Českou společností pro jakost. Pro veškeré nabízené služby disponujeme příslušnými živnostenskými oprávněními a koncesemi.

VODNÍ ZDROJE a.s. jsou vybaveny širokým spektrem typů vrtných souprav schopných vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům, pro práci ve složitých geologických podmínkách, pro vrtání hydrogeologických, sanačních a inženýrsko-geologických vrtů. Jímací hydrogeologické vrty jsou vždy konstruovány (včetně jejich vystrojení) tak, aby byly plně optimalizovány pro dlouhodobý odběr potřebného množství podzemní vody, při dlouhé životnosti jímacího vrtu. Na vrtné práce poskytuje společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. dlouhodobé záruky. Samozřejmostí je vyřízení veškerých nutných povolení a dalších legislativních požadavků.

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. úzce spolupracuje s akreditovanou (ASLAB, ČIA), špičkově vybavenou analytickou laboratoří, která provádí v plném rozsahu laboratorní analýzy vod, pevného materiálu, odpadu a ovzduší.

Úspěšnou činnost společnosti VODNÍ ZDROJE, a.s. lze dokladovat řadou kvalitně provedených zakázek za posledních 20 let. Ročně řeší společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. více než 250 zakázek různého rozsahu. Jednou ze základních aktivit společnosti jsou sanační práce a likvidace starých ekologických zátěží financovaných z prostředků Ministerstva financí (dříve FNM ČR), Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí. Další významný podíl obratu společnosti tvoří práce pro vodárenské společnosti. Zde lze např. jmenovat dlouholetou činnost pro Pražské vodovody a kanalizace na největším jímacím území podzemní vody pro Prahu v Káraném, Severočeské vodovody a kanalizace, města a obce na území celé České republiky. Budování vrtaných studní provádíme i pro fyzické osoby.

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. se dále podílí na projektech aplikovaného výzkumu a vývoje, zahraniční rozvojové spolupráci. Na těchto projektech spolupracujeme s vysokými školami, specializovanými výzkumnými organizacemi a řadou českých i zahraničních partnerů.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.