Infolinka telefon Vodní zdroje +420 266 779 114
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > stará struktura - NEMAZAT!! > Služby > Stabilizační systém ALLU

IN-SITU STABILIZACE/ SOLIDIFIKACE KALŮ, ODPADŮ A ZEMIN ZAŘÍZENÍM ALLU

Metoda solidifikace in-situ spočívá v přidávání aditiv do sanovaného materiálu přímo na lokalitě. Díky tomuto technickému řešení odpadá drahá nakládka a odvoz materiálu do příslušného střediska určeného k stabilizaci odpadů. Zároveň jsou minimalizovány případné škody na životním prostředí související s únikem přepravovaného odpadu.Dále není třeba řešit uložení stabilizovaného odpadu, neboť je po stabilizaci přirozeně použit k formování tělesa např. odkaliště nebo skládky.

Pro stabilizaci in-situ používá spol. VODNÍ ZDROJE, a.s., finský stabilizační systém ALLU PM-500 a ALLU PF, přičemž PM-500 je stabilizační mixážní stroj, který se pomocí adaptéru montuje na rypadlo  a ALLU PF je housenkové samohybné silo s dávkovacím kompresorem, pro dopravu aditiva.  ALLU PF Pressure Feeder přisypává suché pojivo z přepravníku, skrze hadici, a přímo do středu směšovacích bubnů PM. Jednotka je namontována na pásovém podvozku a dálkově řízena, což umožňuje jednotce popojíždět za rypadlem na místo. ALLU DAC (Data Acquisition Control systém) měří, kontroluje a podává zprávu o procesu živení. ALLU DAC umožňuje kontrolu celého solidifikačního systému. Tím dělá systém uživatelsky jednoduše zvládnutelný a umožňuje přenést data ze zařízení do jiných počítačů. Tak je udělaná práce řádně dokumentována pro účely kontroly kvality. Tento komponent má podobu dotykového displeje v kabině strojníka přes nějž se provádí obsluha i pohyb dávkovacího zařízení.

ALLU celkový pohled

 

NAŠE SLUŽBY:

Pro každý konkrétní projekt Vám připravíme detailní řešení zahrnující:

  • Výběr nejhodnějšího a nejlevnějšího aditiva
  • Detailní řešení realizace zakázky - výběr nejvhodnějšího postupu vč. logistiky
  • Dodávku aditiva
  • Vlastní realizaci prací
  • Terénní zkoušky a měření, odběry a analýzy vzorků
  • Konečné terénní úpravy

 

Obraťte se na nás s poptávkou (obchodni@vodnizdroje.cz nebo tel. 266 779 114) zpracujeme Vám individuální cenovou nabídku vč. konzultací

Pro realizaci uvedených prací disponujeme odborníky s dlouholetými zkušenostmi v oboru solidifikací a stabilizací, vlastním laboratorním vybavením a technologickými postupy pro výběr vhodného aditiva i kontrolu realizace prací.

Společnost VODNÍ ZDROJE, a.s. realizovala s využitím zařízení ALLU řadu zakázek v České republice i zahraničí. Cílem prací byla jak chemická stabilizace materiálu tak zlepšení vlastností materiálu (pevnost, deformační vlastnosti, dynamická tuhost atp.) Při těchto pracech byly využity různé druhy aditiv či jejich směsi.

Jednou z rozsáhlejších zakázek byla stabilizace olovo-zinečnatých kalů na lokalitě Mojkovac v centrální části republiky Černá Hora. Podrobnější informace o tomto projektu naleznete zde.    

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.